Adaptační tábor - Záseka

Jsme malá škola, studenti se přátelí napříč třídami, znají kantory, ti se zase orientují i mezi studenty tříd, které neučí. To vše přispívá k nezaměnitelné atmosféře Gymnázia ve Šlapanicích, na kterou často vzpomínají zejména bývalí studenti při přechodu do anonymnějšího prostředí vysokých škol.

Na integritě nám záleží a snažíme se ji podporovat. Prvním momentem, kdy se budoucí studenti Gymnázia mohou seznámit mezi sebou, tj. utvořit základ třídního kolektivu, ale i s věkově nejbližšími studenty, je letní adaptační kurz v rekreačním středisku Záseka na Vysočině. Týden na přelomu července a srpna je věnovaný veselým aktivitám v rámci jednotného každoročního tématu, hry a soutěže jsou orientovány na zážitek a zábavu, ne na výkony. Noví nejmladší “gympláčci” mohou okoukat, jak se k sobě chovají studenti, zjistit, že jejich budoucí kantoři nejsou jen přísní morousové, a vyzvídat informace od instruktorů, kteří jsou výhradně studenti ze starších tříd nebo absolventi Gymnázia.

Garantujeme místo pro všechny zájemce o kurz z nově přijaté třídy. A pokud vás zajímají další detaily, přečtěte si  informace o Zásece na stránkách Gymnázia.

Záseka 2020 - Austrálie a Oceánie

Záseka 2020.wmv

Záseka 2020 - Vítězný tanec Haka

Zaseka2020_Haka.MOV

Záseka 2021 - Rytíři kulatého stolu

Záseka 2021 - Svatý grál